Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Referendum o EU?

12. 02. 2018 18:24:18
Když jsme do EU vstupovali, hlasovalo pro vstup v referendu skoro 80% hlasujících. Jenže časy se změnily. Lidé už vidí, že to nejsou jen výhody, jak nám bylo kdysi prezentováno. Členství má i nevýhody, které se nedají utajit.

Referendum o EU?

Před 15 lety se referendum konalo a občané rozhodli. K referendu v roce 2013 se psalo: Pokud by občané v plebiscitu vstup země do EU neschválili, mohlo by se nové hlasování konat až za 2 roky. Pokud bylo možné opakovat referendum v případě, že by lidé dali najevo své NE již za dva roky, proč by nebylo možné nechat občany rozhodnout nyní, když od vstupu uplynulo 14 let a EU se podstatně změnila mimo jiné i tím, že byla přijata Lisabonská smlouva?

Lidé by měli dostat pravdivé informace. O výhodách členství (je jich opravdu mnoho a mnoho), ale i o nevýhodách, o kterých zastánci EU neradi mluví. Myslím, že tzv. výhod je mnohem víc. Na druhé straně ty nevýhody jsou dost podstatné. Mainstream nás těmi výhodami bude masírovat ve dne v noci, o to odpůrci referenda strach mít nemusí.

A dezinformace? Ty budou na obou stranách.

Blogerka Růžičková, která si myslí, že občané rozhodovat nemohou, dává několik příkladů, cituji dva z nich: „Mamino, Pepa z Horní Dolní mi včera přeposílal mail, ve kterým se píše, že když nevystoupíme z unie, tak si budeme muset každá rodina vzít domů jednoho uprchlíka z Afriky. No já nevím, dyť voni jedí úplně něco jinýho než my. Já to tam asi hodim. A přepošlu to radši Miruně!“ nebo: Karle, víš, že když vystoupíme z unie, tak nám o polovinu zvýší platy? Včera mi to přeposílala Máňa! To by bylo dobrý co?“Zdroj: https://zuzanaruzickova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=648706

To myslí jako vážně, že by takovým blbostem někdo uvěřil? Opravdu má lidi za takové blbce? Dezinformace budou padat z obou stran, i z oficiálních míst, ale lidi nejsou blbí, dokážou vyhodnotit, co spíš může být pravda, na čem může být pravdivého jen něco a naopak co je naprostá kravina.

Dezinformace by padaly z obou stran. Abychom zůstali tedy u migrantů, tak například paní Zuzana Roithová před několika lety při propagování Lisabonské smlouvy tvrdila: „Jistě souhlasíte, že je nutné lépe bojovat s nelegální migrací a to je další důvod pro Lisabonskou smlouvu....a nevěřte zlomyslným lžím, že k nám jižní země budou posílat azylanty (fakt ne??), společná migrační politika také pomůže proti nedůstojnému obchodování s lidmi (no tak to vidíme pravý opak, obchod s lidmi a převaděčství jen kvetou)....zaručuji vám, že to není o nás bez vás, ale o nás s vámi (to je obzvlášť pikantní v současné situaci).....“

Naprostá většina lidí přece neuvěří tomu, že nám EU pošle migranty do každé rodiny, ale na druhé straně ani tomu, že nás bez EU hned sežere Rusko. Mělo by se otevřeně informovat o výhodách členství, ale i o nevýhodách členství, o možných rizicích, které mohou nastat po vystoupení z EU, o možných řešeních, pokud by se lidé rozhodli v referendu z EU vystoupit a ne pořád jenom strašit a vyhrožovat. Zatím stále lidé spíše chtějí, aby ČR v EU zůstala. Ale je nutné, aby se respektoval názor všech. Takže zjednodušeně dám příklad: Nejvíc křičící je asi skupina zvaná „Kavárna“, ta chce být v EU a zároveň ví, že naprostá většina lidí zde nechce migranty. „Nevítači“ kvůli této věci dokonce zvažují i to, že bez EU by nám bylo lépe, proč tedy „Kavárna“ nerespektuje názor většiny a nedrží s většinou? Můžou si říci: „My tu migranty chceme, ale většina občanů ne. My chceme zůstat v EU, většina občanů zatím také, ale bojíme se, že by mohli kvůli migrantům změnit názor na setrvání v EU, takže je pochopíme a spojíme se. Chceme zůstat v EU, ale jsou věci, ve kterých se přehlasovat nenecháme. Stojíme za našimi občany, ačkoli máme jiný názor.“ Místo toho „kavárníci“ píší o Češích jako o Čecháčcích, xenofobech, nevzdělancích, zaprděncích, nacionalistech, stěžují si na Čecháčky všude možně, v EU , v zahraničním tisku, přejí si aby vymřeli starší lidé apod. A pak se diví, že jimi lidé opovrhují a jejich názor je nezajímá. Rozdělení společnosti pak svádějí na prezidenta, přitom jsou to oni sami, kdo jí rozdělují.

Když jsme do EU vstupovali, hlasovalo pro vstup v referendu skoro 80% hlasujících. Jenže časy se změnily. Lidé už vidí, že to nejsou jen výhody, jak nám bylo kdysi prezentováno. Členství má i nevýhody, které se nedají utajit. A to nejsou žádné dezinformace. Například je nesporným faktem, že Česko může být přehlasováno v otázkách, které lidé vnímají jako naprosto zásadní. Lidé by mohli v referendu rozhodnout jinak než před 15 lety. Ne kvůli dezinformacím, ale právě kvůli tomu, že členy jsme již 14 let a vnímáme, že ne vše v EU je super a v zájmu našich občanů. A toho se zastánci EU bojí. Referendum nechtějí občanům umožnit a svádějí to mimo jiné na to, že lidé uvěří dezinformacím.

Autor: Jitka Ondrová | pondělí 12.2.2018 18:24 | karma článku: 27.47 | přečteno: 638x


Další články blogera

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 624 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 387 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 1337 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 910 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 631
Milovnice zvířat, hlavně koček.
Najdete na iDNES.cz